Co osiągasz rzucając palenie? 2

Większość ludzi dookoła palacza naciska na niego, żeby rzucił palenie „dla zdrowia” – bo się truje, bo płuca, bo serce… Oczywiście mają rację! Jak najbardziej i to jest niepodważalne. Natomiast czy zastanawialiście się jakie benefity poza zdrowotne można osiągnąć odstawiając ten nałóg? Wszystkie po kolei obserwowałam w swoim życiu, więc chętnie się nimi podzielę. Justyna z bloga amcenter.pl jako główny podaje u siebie powody finansowe – które pojawiły się i u mnie. Ogólnie polecam Wam jej stronę – widzę między nami dużo podobieństw. Justyna też trochę czasu spędziła na szukaniu dobrego środka pomocnego przy rzucaniu palenia, chociaż ona zaczęła od Desmoxanu. No, ale to możecie sobie poczytać u niej. Ja zapraszam do mojej listy poza zdrowotnych korzyści z rzucenia palenia!

1.) Zapach! Niestety nie tak od razu, bo wszystkie moje ubrania były przesiąknięte dymem papierosowym, ale stopniowo odświeżyłam sobie garderobę, kupiłam nowe perfumy i… wreszcie je czuć 😉 Wcześniej, mimo kasy wydawanej na perfumy z wyższej półki i tak wielokrotnie słyszałam, że – dosłownie – „śmierdzę dymem”. Nigdy nie usłyszałam komplementu dotyczącego tego jak pachnę, teraz to się zmieniło!

2.) Kasa, kasa i jeszcze raz kasa! Wpadłam na genialny pomysł, żeby odkładać na osobne konto pieniądze, które wcześniej wydawałabym na fajki. A przecież jest tyle przyjemności w życiu – ot, chociażby wspomniane perfumy, ale też nowe sukienki czy wyjazd do SPA z koleżanką, na który w końcu, po kilku miesiącach oszczędzania, mogłam sobie pozwolić!

3.) Nowe perspektywy. Moje rozmowy o pracę zawsze „pachniały dymkiem” – przed spotkaniem na odstresowanie, papieros to była konieczność. I na pewno  było to wyczuwalne dla rekrut era. Być może miało to wpływ na ostateczne decyzje odmowne… Dzisiaj, kiedy już tego problemu nie ma, pojawiło się kilka opcji. Przypadek? Nie sądzę 😉

4.) Bielsze zęby, wreszcie świeży oddech! To chyba zaleta nie do podważenia. Co prawda muszę jeszcze zadbać o pozbycie się nabytych już przebarwień, ale poprawę w wyglądzie zębów widzę już teraz. No i wreszcie nie muszę się obawiać pocałunków z moim niepalącym chłopakiem – już na pewno nie będą miały posmaku dymu!

5.) Czujesz nową energię. Bałam się trochę, że po rzuceniu palenia będę się czułą jak dętka bez życia i jak zombie ciągle wołała o papierosa. Błąd! Mam czysty i świeży umysł, jestem pełna energii i pomysłów. Po prostu chce mi się żyć 🙂

2 thoughts on “Co osiągasz rzucając palenie?

  1. Reply Marlena Maj 14,2017 19:10

    Jak tak to czytam to naprawdę aż chce mi się rzucić palenie. Tylko jak?

  2. Reply Julllleczka Maj 17,2017 18:34

    Jak to jak, z Nicorixem. Myślałam, że nic nie pomoże, a ten dał radę!

Leave a Reply

  

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.